Zahraj si Clash Royale na PC
Chcem si zahrať Clash Royale na PC

Hra Clash Royale bola vyvinutá firmou Supercell ako mobilná hra a preto ju primárne nie je možné hrať na počítači.

Na to, aby si sa ju na PC mohol zahrať, je potrebná inštalácia emulátora, ktorý pobeží na tvojom PCčku a bude simulovať operačný systém Android alebo iOS. Emulátor sa potom správa ako virtuálny mobil, tablet či iPad bežiaci na operačnom systéme Windows/Mac. Na emulátore, tak ako aj na svojom mobile, si vieš potom nainštalovať väčšinu aplikácií medzi ktoré patrí aj Clash Royale.

 

Ako si teda vybrať ten správny emulátor?

Tebe môže fungovať niektorý emulátor správne, rýchlo a bezproblémovo, tvojmu kamarátovi bude rovnaký emulátor sekať, padať či mať iné ťažkosti.

Ponúkam ti zoznam tých najznámejších a najlacnejších/zadarmo emulátorov zoradených abecedne. Môžeš ich testovať jeden po druhom alebo si nainštalovať ten, ktorého názov či logo ti je sympatické. Ak ti nebude vyhovovať, odinštaluj a skús ďalší. Alebo s tým odinštalovaním chvíľu počkaj – môže sa ti stať, že ostatné emulátory, ktoré vyskúšaš, sa správajú ešte horšie 🙂

 

Andy

Tento emulátor je úplne bezplatný. Dôvod môže byť ten, že emulátor má nejaké tie problémiky, ale s tými som sa stretol asi pri každom emulátore, ktorý som testoval. Určite stojí za vyskúšanie, hlavne ak ho použiješ iba na Clash Royale.

Andy

 

 

Bluestacks

Bluestack je jeden z najstarších emulátorov Androidov na PC a medzi užívateľmi je veľmi obľúbený. Vývojári na ňom poriadne zapracovali a vydali už Bluestacks 2, ktorý je rýchlejší, stabilnejší, suprovejší 🙂 Má rôzne funkcie ako podpora multitaskingu, obrazovkou je možné zatriasť, nastaviť súradnice na GPS, etc.

Cieľovou skupinou pre tento emulátor sú najmä hráči. Emulátor je možné používať zadarmo, prípadne si mesačne priplatiť nejaký ten dolárik a zbaviť sa reklám.

Bluestacks

 

 

Genymotion

Tento emulátor je vhodnejší pre developerov, ktorí si chcú otestovať vyvíjané aplikácie na rôznych zariadeniach a OS aby zistili, ako sa ich aplikácia na nich správa. Emulátor sa samozrejme dá použiť aj na hry, ba dokonca pre osobné použitie (hranie hier) je zdarma.

Genymotion

 

 

KoPlayer

KoPlayer je jeden z novších  a zadarmo Android emulátorov pre PC, no napriek tomu sa dostal veľmi rýchlo do povedomia. Známy je predovšetkým medzi hráčmi, pretože je primárne určený pre hranie hier. Tak ako v Bluestacks, aj tu je možné si namapovať klávesy a používať ich počas hry. Skvelá funkcia je tiež nahrávanie obrazovky – ak plánuješ vytvárať videá na YouTube, určite siahni po tomto emulátore.

Keďže sa jedná o mladší emulátor, má svoje muchy a najlepšie je si ho preto vyskúšať.

KoPlayer

 

 MEmu

MEmu je môj najobľúbenejší emulátor a hoc nie je primárne určený na hranie hranie hier, ja ho používam pre hry. Má veľa funkcií, ako zatrasenie obrazovnkou, mapovanie kláves, fotenie obrazovky, etc.

Tak ako aj pri iných emulátorov, aj tento občas zmrzne či prejaví iný problém. Keďže je ale zadarmo, nie je sa na čo sťažovať.

MEmu

 

 

Nox

Podobne ako Bluestacks, aj Nox je Android emulátor, ktorý je vyrobený a vytunený hlavne pre hráčov. Obsahuje preto funkcie, ktoré napomáhajú pri hraní hier – je možné si napríklad namapovať posunutie obrazovky doprava, doľava, hore a dole na klávesy alebo joystick.

Jeho stabilita vyzerá byť lepšia oproti ostatným emulátorom a navyše je ešte stále zadarmo! 🙂

Nox

 

 

Remix OS Player

Podobne ako KoPlayer, aj Remix OS Player je jeden z tých novších emulátorov. Ponúka Marshmallow Android OS namiesto Lollopop a Kit Kat. Jeho konfigurácia ho predurčuje na hranie hier ale dá sa použiť aj na testovanie aplikácií.

Keďže je jeden z novších, vývojári na ňom stále vychytávajú muchy. Jeho jedinou nevýhodou je, že nepodporuje AMD procesory. Ak máš ale počítač s Intel procákom, oplatí sa ho vyskúšať.

Remix OS Player

 

 

Windroy

Windroy je veľmi jednoduchý a jeden z prvých Android emulátorov. Osobne by som ho neodporúčal, pretože má dosť veľa nevýhod ako žiadny zvuk, manuálna inštalácia aplikácií a hier (žiadny Google Play), etc.  Ak ale máš ale doma ešte Windows XP, tento emulátor ti poslúži lepšie ako tie novšie, ktoré sa ti pravdepodobne nepodarí ani rozbehať.

Každopádne, je zadarmo a v prípade, že nič iné nefunguje, aj toto môže byť riešenie.

Windroy

 

 

Hrávaš sa Clash Royale na PC? Aký emulátor používaš? Ak máš tip na nejaký dobrý emulátor, ktorý tu nie je spomenutý, sem s ním!