Turnaje – základné pravidlá





Turnaje sú jedna z najlepších funkcií na Clash Royale. Aspoň podľa mňa 🙂

Pri klasickom battle ti hra pridelí náhodného hráča, ktorý môže mať akúkoľvek úroveň kariet a jeho deck môže mať oproti tvojmu veľkú výhodu. Nedávno sa mi stalo, že mi systém pridelil hráča o 2 levely nižšie (ja 10, súper 8) – väčšinou dostávam súperov s rovnakým levelom, prípadne o level nižšie alebo vyššie. Moja skúsenosť je, že ak je súper o level vyššie, má aj lepšie karty ale nevie ich používať a prehrá. Na druhej strane, súper o level nižšie má o niečo horšie karty no perfektne ich ovláda, alebo má prichystanú nejakú fintu, ktorá mu funguje a preto vyhráva aj nad hráčmi o level vyššie. Každopádne, tešil som sa, že vyhrám a dám ho na tri korunky. Aké však bolo moje prekvapenie, keď na mňa vytiahol karty o 2-3 levely vyššie ako moje! Samozrejme vyhral nado mnou 🙁

A práve pre toto má rád turnaje. V turnajoch platia trošku iné podmienky a úroveň kariet je osekaná na určitú úroveň – ak hráč vlastní kartu, ktorej úroveň je vyššia, tá mu je v turnajoch znížená. Na druhej strane, ak hráč používa karty ktoré majú nízku úroveň a mohli by mať vyššiu, tá mu v turnajoch nie je navýšená a ostáva rovnaká. Toto platí aj pre vežičky, resp. King Level.

Tvorcovia Clash Royale tak spravili preto, aby podmienky pre turnaj boli čo najférovejšie a o víťazovi rozhodovali zvolené karty (no nie ich úroveň) a to, akú taktiku hráč s nimi predvedie.


Pravidlá pre turnaje sú nasledovné:

  • King level: 9 – úroveň tvojich vežičiek bude ponížená na úroveň 9; ak si ale iba level 8, bojuješ v turnaji ako level 8
  • Common level: 9 – úroveň bežných kariet bude znížená na 9; ak máš úroveň bežnej karty nižšiu ako 9, nezvyšuje sa
  • Rare level: 7 – úroveň zriedkavých kariet bude znížená na 7; ak máš úroveň zriedkavej karty nižšiu ako 7, nezvyšuje sa
  • Epic level: 4 – úroveň epickej kariet bude znížená na 4; ak máš úroveň epickej karty nižšiu ako 4, nezvyšuje sa
  • Legendary level: 1 – úroveň legendárnej kariet bude znížená na 1, hoc ty máš princeznú level 3 – v turnaji to bude level 1
  • Overtime length: 3 minúty – dĺžka času na rozstrel, resp. overtime je predĺžená na 3 minúty (oproti 1 minúte pri Battle)

 

Máš rád turnaje?
Portál clashroyalemaster.sk ti každý týždeň prinesie turnaj zdarma! Meno, heslo a dátum turnaja sa dozvieš v predstihu na tomto portáli.

 

Turnaje zakladajú hráči a majú na výber 4 veľkosti turnajov. Príprava pre každý turnaj trvá 2 hodiny, počas ktorých sa naň hráči môžu prihlásiť – zakladateľ turnaja môže kedykoľvek počas 2 hodín začať turnaj skôr (napr. keď sa už naplní jeho kapacita). Samotný turnaj trvá vždy 1 hodinu   po príprave sa odomkne tlačítko Battle a naraziť môžeš na kohokoľvek prihláseného.

Hra sa snaží vyberať rovnakých súperov proti sebe, výherca získava za výhru plusové body, za prehru mínusové. Konečné poradie po hodine hry sa určí tak, že hráč s najvyšším skóre je prvý, ďalší druhý, etc. Okrem prvých 3 miest získavajú cenu aj ďalších x hráčov (v závislosti od veľkosti turnaja).

 

TURNAJ

Počet

gemov

Clash Royale Master Gem

Počet

hráčov

Počet

truhlíc

1. miesto

2.  miesto

3.  miesto

Malý 10 50 10

25 kariet

175 zlata

15 kariet

? zlata

10 kariet

 ? zlata

Stredný 500 100 20

100 kariet

700 zlata

60 kariet

? zlata

40 kariet

? zlata

Veľký 2000 200 40

400 kariet

2.800 zlata

240 kariet

? zlata

160 kariet

 ? zlata

Obrovský 10000 1000 200

2.000 kariet

14.000 zlata

1.200 kariet

? zlata

800 kariet

 ? zlata

 

Na turnaji sa dá taktizovať, legitímne si vyberať ľahších súperov, vidieť ich karty pred zápasom, … a tým sa umiestniť na 1.-3. mieste alebo aspoň na takom mieste, kde dostaneš cenu útechy 🙂

 

Ľahší súper na turnaji

O tom, ktorý hráč je na konkrétnom turnaji lepší alebo horší, nehovorí počet trofejí, ktoré hráč v hre Clash Royale má ale počet bodov, ktoré v turnaji získal. Často sa stáva, že turnaj vyhrá nie ten, čo má najviac trofejí ale ten, koho deck je oproti ostatným najlepšie vyskladaný a súper má zručnosť použiť ho. Znamená to, že v turnaji musí prejsť určitý čas, 10-20 minút, aby sa pomaly začalo rysovať poradie hráčov, podľa nahratých bodov. Podľa toho hneď vidíš, ktorý súper je lepší/horší, vieš si pozrieť jeho deck, vieš si pozrieť jeho práve prebiehajúcu hru s iným hráčom a to najdôležitejšie – vieš sa mu vyhnúť.

V turnaji vidíš všetkých hráčov, ktorí sa prihlásili. Vieš si pozrieť ich profily, aktuálny deck, najobľúbenejšiu kartu, počet trofejí, etc. Tiež vidíš, ktorý hráč je práve v bitke a preto nie je možné s ním hrať. A presne toto je spôsob, ako sa vyhnúť súperom z prvých priečoksledovať svojich súperov a do súboja ísť až vtedy, keď všetci hrajú. Hra nebude mať inú možnosť, iba ti ponúknuť súpera, ktorý tiež prejavil záujem hrať a zároveň to nie je hráč, ktorý je práve v hre.

Touto taktikou sa vieš vyhnúť súperom, ktorý majú anti deck na tvoj deck a o svojom konečnom umiestnení sa pričiniť ešte pred samotným zápasom.

 

Nemysli si ale, že ak nedostaneš hráča z prvých priečok, tvoj súper bude úplná lama. Znamená to iba to, že hráč nemá dostatok bodov aby bol na prvých miestach. Dôvodov môže byť niekoľko:

  • hráč došiel na turnaj neskoro
  • hra mu vybrala protihráča z prvých priečok a on zatiaľ neskóroval
  • etc.

 



Reálny príklad turnaja

Cez víkend večer som narazil na turnaj bbvb (že ako som na ten názov narazil? Prečítaj si článok ako hľadať voľné turnaje). Porušil som síce jedno pravidlo pravidlo opísané v tomto článku, ale aj tak som si ho zahral a pre teba zdokumentoval. Uvediem tu celý postup.

 

Ako prvé som si zahral 2-3 hry. Neriešil som to, akého súpera dostanem, aké má karty ani nič iné. Iba som si zahral pár hier a chcel som, aby prešiel nejaký čas.

Cieľom je nahrať pár bodov a počkať, ako sa vyvinie rebríček hráčov v turnaji za tých 10-20 minút. U mňa to vyzeralo takto:

Clash Royale Master - vývoj turnaja po 15 minútach

 

Na konte som mal jednu prehru a dve výhry. Keďže všetci lepší hráči okolo mňa boli práve v hre (dalo sa pozrieť na ich hru cez to “oko” v červenom štvorčeku), ihneď som dal battle a čakal na teoreticky slabšieho súpera.

Toho som aj dostal a takýmto spôsobom som 2x vyhral.

Clash Royale Master - vývoj turnaja po 20 minútach

 

Priebežne som už bol prvý. Keďže hráči, ktorí boli za mnou, ale stále dobrí, boli v hre, šiel som do ďalších a ďalších súbojov. Po 35 minútach vyzeralo skóre takto:

Clash Royale Master - poradie v turnaji po 35 minútach - miesta 1-5

Clash Royale Master - poradie v turnaji po 35 minútach - miesta 6-10

Clash Royale Master - poradie v turnaji po 35 minútach - miesta 10-14

 

Narazil som aj na situácie kedy nikto z mojich lepších protihráčov nehral. Vedel som, že som sa chcel vyhnúť hráčovi Red698 – s ním jediným som prehral. Nie preto, že mal šťastie. Ale preto, že bol proste lepší – je dôležité sa vedieť naučiť rozlíšiť, či tvoj súper mal iba šťastie alebo ty nešťastie. Napríklad pri začiatočnom decku môžeš mať namiešané karty tak, že ak po tebe súper vyjde, neubrániš sa dostatočne a prídeš o polku života vežičky a tú druhú polku ti dorazí počas hry.

 

Tak som čakal… na vhodný okamih…

Clash Royale Master - vývoj turnaja po 38 minútach

Clash Royale Master - súper ktorému sa chceš vyhnúť

 

A keď som videl, že Red698 je v hre, neváhal som a šiel som do hry aj ja. Priskoro som sa ale tešil, keď mne, so 136 bodmi, hra pridelila nejakú lamku s 34 bodmi… 🙂

Clash Royale Master - súper s jednou výhrou iba

 

A presne tu sa stalo to, o čom som písal vyššie. Tá lamka CPT.JO bol iba nejaký oneskorenec (25 minút do konca turnaja sa nenachádzal na miestach 1 – 14), ktorý si prišiel pre svoje body pred koncom turnaja.

Vyhral nado mnou naozaj zaslúžene, žiadny lakerko. Poradie po prehre vyzeralo ináč – ja som bol na 4. mieste a CPT.JO už na 5.

Clash Royale Master - vývoj turnaja po 42 minútach a čakanie

 

O pár sekúnd na to som ale videl, že hra dala dokopy na súboj proti sebe mojich premožiteľov a preto som neváhal a šiel znova do battle.

To, že niektorí hráči idú proti sebe do súboja vidíš tak, že im obom naraz naskočí odpočítavač hry (3, 2,1, boj!). Na obrázku som stihol zachytiť, keď obaja mali pri svojom menej jednotku.

Clash Royale Master - vývoj turnaja po 42 minútach a čakanie

 

Použitá taktika mi priniesla očakávaný výsledok – hra mi vybrala takého súpera, ktorého som porazil. Moje skóre stúplo a tým aj moja pozícia v turnaji.

Do konca ostávalo necelých 14 minút a môj cieľ bol skončiť prvý.

Clash Royale Master - vývoj turnaja po 47 minútach

 

V závere turnaja som ale nemal štastie, preral ďalšie zápasy a skončil na konečnom 7. mieste.

Moji premožitelia, ktorých si z turnaja pamätám, skončili na prvom (Red698) a treťom (CPT.JO) mieste.

Clash Royale Master - koniec turnaja, miesta 1-5

Clash Royale Master - koniec turnaja, miesta 6-10

 

Mojou cenou mi bola truhlička, ktorá obsahovala malú almužnu za hodinku strávenú v turnaji.

Clash Royale Master - otváranie chest po turnaji

Clash Royale Master - otváranie chest po turnaji

Clash Royale Master - otváranie chest po turnaji

 

Ak do konca turnaja ostáva ešte pár minút a ty si na 4. – 6. mieste, spočítaj si, koľko výhier potrebuješ aby si skončil v prvej trojke (za víťazstvo je cca 30 bodov). Počítaj tiež aj s tým, že môžeš prehrať. Na druhej strane, nezáleží či almužnú dostaneš za to, že si skončil na 4. alebo 10. mieste. Ku koncu turnaja je to aj o kalkulácií, pokiaľ nie si mega dobrý, si na prvom mieste a máš veľký bodový náskok pred ostatnými.

 

Máš rád turnaje?
Tak potom dúfam, že sa tešíš, že portál clashroyalemaster.sk ti každý týždeň prinesie turnaj zdarma. Meno, heslo a dátum turnaja sa dozvieš v predstihu na tomto portáli.