Trifecta Deck

Zdravím ťa. Dnes sa spolu pozrieme na jeden skvelý deck, ktorý si môžes vyskladať aj ty a s trochou skúsenosti ťa môže posunúť do ďalšej arény.

Výhodou tohto decku je, že neobsahuje žiadne legendárky a preto je možné ho použiť aj keď tvoje karty stoja, jednoducho povedané, za nič 🙂

Tento balíček sa volá Trifecta Deck. Slovko trifecta sa dá preložiť alebo rozumieť ako skupina 3 členov, ktorí si spolu perfektne sedia a spôsobujú víťazstvo. V trifecta decku sú tými troma členmi Hog Rider, Valkyrie a Musketeer.

Celý trifecta deck potom vyzerá takto:

 

Ako používať jednotlivé karty

Hog Rider: Útok celého decku spočíva najmä na tejto karte. Skús ju mať čo na najvyššom leveli, aby vydržal dlhšie a spôsoboval čo najväčší damage. Hoga neposielaj samého, ale vždy ho pošli buď s Valkyrie, Musketeer alebo Skeletons. Poison je tiež skvelá voľba, ako podporiť Hoga – umiestni ho tak, aby atakoval vežičku a tiež súperové obranné jednotky.

Valkyrie: Táto karta slúži v tomto decku ako tank, no vynikajúca je najmä v obrane. V pohode odrovná alebo masívne zasiahne aj obľúbených a obávaných Elite Barbarians a Barbarians. Valkyrie je pomála, no v spojení s Hogom ju ten dokáže pretlačiť až k vežičke. Stačí ho umiestniť za jej chrbát a on ju svojou rýchlosťou potisne až k vežičke.

Musketeer: Posledná z trojice – má veľmi slušný damage a dá sa využiť v obrane ale aj v útoku. Dôležité je držať ju v pozadí, odkiaľ vyčistí súpera, kým ten sa zameriava na inú jednotku – Skeletons, Valkyrie, Cannon, Hog Rider.

Poison: Toto kúzlo je možné použiť v obrane, ale aj v útoku. Najlepší je voči jednotkám s nízkym HP a veľkým počtom (Goblins, Goblin Gang, Skeleton Army, Minion, Minion Horde, etc. ) – tie sa zvyknú používať ako obrana voči Hog Rider – Poison ich skvelo odrovná.

Elixir Collector: Táto karta slúži iba na to, aby si mohol točiť karty v decku rýchlejšie. Dôležité je držať súpera stále pod tlakom aby nemal čas skladať kombá. V krajom prípade je možné túto budovu použiť aj v obrane, keď ju umiestniš tak, aby súperove jednotky smerovali k nej namiesto k vežičke.

Cannon: Tvoja hlavná defenzívna jednotka. U neskúsených hráčov nie je často používaná a to je chyba. Nauč sa s ňou hrať a zisti ako ju musíš umiestniť aby ti priniesla čo najväčší osoh.

Zap: Toto kúzlo je použité v 95% deckoch. Má také všestranné využitie, že ja sám ho považujem za najlepšie kúzlo v hre. Vieš ním

  • odrovnať Skeleton Army, Skeletons, Goblinov (všetkých), hocijaký klon (klon má 1 HP), etc.
  • skoro odrovnať Minions, Minion Horde, etc.
  • resetnúť zvyšujúci sa damage pre Inferno Tower a Inferno Dragon
  • vybiť Sparkyho náboj (znova potrebuje 5 sekúnd na nabitie)
  • presmerovať útok súperovej vežičky na inú jednotku
  • doraziť načaté jednotky
  • načať a na pol sekundy zastaviť súperové jednotky (napr. Elite Barbarians, Barbarians, etc.) a tým získať prevahu voči silnejšej jednotke

Snaž sa preto, aby si ho mal čo na najvyššom leveli.

Skeletons: Najlacnejšia karta v hre – stojí iba 1 Elixír. Je vynikájúca najmä v obrane, a odporúčam, aby sa naučil ju používať – hlavne ak sa súperové jednotky nachádzajú v blízkosti vežičiek prípadne máš v pozadí už Musketeer – kým budú súperové jedotky naháňať tých pár kostlivcov, Musketeer a vežička si spravia svoju prácu.

 Stratégia

Ak máš na začiatku Elixir Collector, počkaj na 10 elixírov a použi ho. Uvidíš ako súper zareaguje – možno zvolí rýchly útok, možno ti po ňom pôjde s Minerom, Fireball alebo Rocket, prípadne Poison. Ak je skúsený a má dobré karty, ihneď zaútočí a bude sa snažiť využiť to, že si práve postavil 6 elixírovú budovu a ostávajú ti 4 elixíry na obranu. Buď preto pripravený použiť svoje defence karty. Ja osobne to robím tak, že si vždy počkám na prvý ťah súpera a podľa toho zareagujem.

Ak nemáš v prvých 4 kartách Elixir Collector ale máš Hog Ridera, priprav sa na útok. Pošli ho s Valkyrie, Skeletons alebo Musketeer (podľa toho, čo máš v decku) a priprav si Zap alebo Poison na jeho podporu až dosiahne súperovú vežičku. Sleduj čo súper vytiahne na svoju obranu – budeš tak vedieť lepšie riadiť svoj útok keď budeš vedieť, čo máš čakať.

Keď sa hra prenesie do poslednej minúty a Double Elixir, budeš točiť svoj deck ešte rýchlejšie, prípadne si budeš môct pripraviť poriadny útok – počkaj na 10 elixírov a ako prvú umiestni Musketeer pri Crown Tower. Hneď potom umiestni Hog Ridera a pridaj aj Valkyrie. Keď dosiahnu tvoje jednotky súperovu časť arény (za mostom), mal by si mať pripravené Poison a Zap kúzlo – tvoj súper sa tiež pripraví na útok a preto Poison zohrá hlavnú rolu. Ak po tomto útoku ostanú súperovi ešte nejaké jednotky, doraz ich so Skeletons a Musketeer. Ak súper použil tank, nalákaj ho na Cannon.

Po tomto útoku sa tvoj deck celý vymenil a ty môžeš začať nový útok – snaž sa sledovať, aké karty má súper a útoč či bráň sa podľa toho.

 

Slabosť decku

Ani tento deck nie je univerzálny a má svoje slabosti voči špecifickým deckom. Problémom môže byť Royale Giant či Golem no najmä LavaLoon deck – Lava Hound a Balloon. Taktiež môže byť problém so súperom, ktorý používa Hog Cycle Deck a dokáže svoje karty točiť ešte rýchlejšie.

 

Vyskúšal si tento deck? Aký je tvoj názor naň? Akú obmenu si mu spravil? Pomohlo to?