Retro Royale Deck

Ahoj, už si vyhral Retro Royale Challenge? Ak ešte nie, ponúkam ti pár deckov/tipov ako to docieliť.

Retro Royale Challenge Finished

 

Ako si poskladať Retro Royale Deck?

Táto challenge je veľmi jednoduchá a v podstate treba dodržať iba pár pravidiel pri výbere kariet, aby ti to vyšlo bez problémov. Uisti sa, že tvoj deck má tieto typy kariet:

  • 1 budovu – takmer každý bude používať Hog Ridera ako hlavný damage maker + tank, či už ten vačší ako Golem, Giant alebo menší ako Valkyrie, Knight. Cannon alebo Inferno Tower sa javia ako najlepšia voľba, skvelá je tiež Tesla Tower alebo Bomb Tower.
  • 1 veľký tank – potrebuješ tank, ktorý na seba naviaže súperové jednotky, kým tu spravíš, čo potrebuješ. Osobne by som šiel skôr do Gianta ako do Golema či P.E.K.K.A.. Ak nerád hráš na veľký tank, aj dva malé tanky je dobrá voľba.
  • 1 malý tank – to je karta, ktorá dokáže okrem viazania damage na seba aj niečo užitočné. Napr. Valkyria na drobné jednotky (Skeleton Army, Goblins, etc.) alebo Witch, Mini P.E.K.K.A. ako tank killer, Baby Dragon na drobné jednotky no tiež aj proti Witch, etc.
  • 1 damage maker – jednotka, ktorá robí veľký damage a na obranu sa dá použiť len minimálne. Skvelá voľba je Hog Rider, Balloon, alebo aj X-Bow.
  • 2 kúzla – jedno je naozaj málo. Najobľúbenejšie sú Zap a Fireball, veľa hráčov má rado aj Arrows alebo Rocket. Vedel si, že aj Goblin Barrel je kúzlo a nie jednotka?
  • 1 streleckú jednotku – Muskateer, Archers alebo ešte lepšie Wizard, ktorý dáva splash damage.
  • 1 kartu, ktorá vhodne dopĺňa celý deck. Môže to byť Freeze alebo Poison kúzlo, Elixir Collector (v prípade Golem a P.E.K.K.A. decku), Spear Goblin Hut alebo Tombstone, ktorý bude produkovať rozptýlenie pre súpera alebo tiež aj Mirror kúzlo. Klasický doplnok býva Skeleton Army, Goblins, Spear Goblins, Minions, Witch, etc.

 

Tu je prehľad pár deckov, s ktorými sa hráčom podarilo vyhrať celú challenge a niektoré ani nespĺňajú všetky odporúčania opísané vyššie.

Vyber si taký deck, v ktorom sa nachádzajú karty, ktoré dobre poznáš a hrávaš s nimi – ľahšie sa ti budú kombinovať karty k sebe ak vieš, ktoré sa navzájom dobré dopĺňajú.

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nezabudni sa pochváliť, keď vyhráš celú challenge 🙂