LavaLoon Deck

Zdravím ťa! Dnes si predstavíme veľmi známy balík, ktorý sa volá LavaLoon deck. Je to deck, v ktorom sa nachádza Lava Hound spolu s Balloon. Táto kombinácia je smrteľná, ak súper

  • nemá obranné jednotky voči vzdušným jednotkám
  • má málo obranných jednotiek voči vzdušným jednotkám
  • nevie, ako sa brániť voči LavaLoon decku

Ostatné karty v decku sú vybrané tak, aby si vedel

  • podporiť LavaLoon útok
  • ubrániť protiútok alebo rýchly útok od súpera

Ak máš Minera a Princeznú, deck môže vyzerať takto:

 

Ak Minera ani Princeznú nemáš, aj tento deck bude fungovať:

 

Ako používať jednotlivé karty

Lava Hound: Toto je vzdušný tank. Smeruje priamo na budovy a chytá na seba všetok damage kým Balloon ide v jeho pozadí. Ak ho dostaneš hneď na začiatku hry spolu s Balloon, môžeš to risknúť a pustiť ho. Mysli ale na to, že táto karta stojí 7 elixírov a tebe ostanú 3 elixíry na obranu. Ak má súper Elite Barbarians + Zap, tvoj risk ťa bude stáť 2/3 HP jednej veže, možno aj celá ak k tomu pustí Rage.

Balloon: Útočná jednotka v tomto decku – Balloon ma vysoký damage, ktorý spôsobuje bomba vyhodená z neho. Balloon umiestni vždy za Lava Hound, aby po ňom vežička a súperové jednotky neútočili. Ak to situácia a elixír dovolí, pusti za týmito kartami ešte Archers, Mega Minion, Princess alebo Minera.

Miner/Mini P.E.K.K.A.: alebo tiež aj Valkyrie – ich hlavná úloha je atakovanie pozemných jednotiek, ktoré útočia na Lava Hound a Balloon. Miner sa dá použiť na odlákanie vežičky od útoku na Lava Pups, ktoré sa objavia po zničení Lava Houndu, prípadne na dorazenie vežičky, ktorej ostalo málo HP. Taktiež ho vieš použiť na útok jednotky, zvyčajne Wizard alebo Muskateer, ktorého súper umiestni za vežičku pre obranu voči Lava Hound a Baloon. Mini P.E.K.K.A. a Valkyrie sú zase skvelé v obrane, ktorú bude potrebné vyvinúť po LavaLoon útoku.

Archers/Princess: Podporná jednotka, ale dá sa použiť aj v obrane a útoku. Všetko zavisí od situácie.

Inferno Tower: Obranná jednotka, ktorá roztaví každý tank. Keďže je to budova, slúži aj na odpútanie súperových jednotiek (Hog Rider pôjde najskôr po nej).

Mega Minion: Táto jednotka spôsobila revolúciu, keď ju vývojari pridali do hry. Odvtedy ju niekoľko krát upravili a oslabili. Stále je to ale skvelá jednotka v obrane a útoku, odolná voči Arrows. Použi ju ako podporu pri LavaLoon útoku, prípade ako obranu voči pozemným alebo vzdušným jednotkám.

Skeleton Army: Ja osobne som prestal túto jednotku používať, pretože 95% hráčov používa Zap kúzlo alebo The Log. Každopádne sa občas stáva, že natrafíš na hráča, ktorý Zap alebo The Log nemá, (kecám – na takého hráča nenatrafíš, možno v Aréna 1 🙂 ) prípadne ak má, netrafí celú Skeletonov Army a 1 – 3 ostanú alebo v tom najlepšom prípade, kartu si minul na niečo iné. Každopádne, kým ti súper “zapne” Skeleton Army, stíhajú spôsobiť aký taký damage, pozastaviť jednotku (ak nie je orientovaná na budovy), prípadne jednotku aj kúsok odlákať. Alternatíva by mohli byť Goblins.

Arrows: Najväčší nepriateľ LavaLoon decku je Minion Horde. Určite maj preto v zálohe Arrows, ktoré ti pomôžu sa zbaviť tejto nepríjemnej jednotky. Ak by súper náhodou Minion Horde nemal, bude mať Minions (3 kusy namiesto 6) alebo Princeznú. Arrows teda poslúžia. V neposlednom rade môžu doraziť vežičku, ktorá potrebuje iba opľuť.

 Stratégia

Ak by si v balíku nemal Arrows, moje odporúčanie by bolo ako prvé pustiť Balloon aby si zistil, aké protijednotky tvoj súper voči nemu má. Keďže ty Arrows máš, môžes to skúsiť hneď s Lava Hound. Počítaj ale s tým, že ak súper nie je nováčik a má dobré karty na ruke, pošle ti taký protiútok, že ťa to bude stáť vežičku. Barbarians + Fire Spirits + Zap; Lumberjack + Minion Horde; Hog Rider + Ice Spirit + Zap; Možností je veľa. Vhodnejšie je preto začať zľahka a súpera si oťukať. Môžes rozdeliť Archers alebo Skeleton Army za hlavnou vežou, poslať Minera na prieskum či zahrať princeznú priamo na most.

Tvojou úlohou je usporidať si karty tak, aby si mohol poslať Lava Hound, za ním Balloon spolu s Mega Minion a mať pripravené v zálohe aj Arrows. Takto dokonalý útok sa ti najskôr asi až podarí, keď naskočí double elixir čas. Vždy umiesťnuj Lava Hound do pravého alebo ľavého dolného rohu. Ak ťa súper bude chcieť nalákať na budovu, bude ju musieť dať bližšie a tým pádom sa k nej vieš dostať bližšie aj ty s Mini P.E.K.K.A., Valkyrie, Skeleton Army, Archers, etc.

Ak bude súperov deck menej náročnejší na elixír (napr. Hog Cycle Deck), bude pravdepodobne točiť karty rýchlejšie aby si nemohol poslať Lava prípadne Balloon. V tom prípade možeš na útok používať aj tieto kombá

  • Mini P.E.K.K.A/Valkyrie + Archers
  • Miner + Princess
  • etc.

Určite nimi nespôsobíš revolúciu, ale ak sa ti vždy podarí ubrať 100 – 300 HP súperovým vežičkám, budeš bližšie k víťazstvu.

 

Slabosť decku

Tento deck je slabší hlavne pre decky, ktoré nie sú náročné na elixír. Útok dokáže prekaziť aj Inferno Tower či Inferno Dragon – ak na nich narazíš až prílíš často, skús si zameniť Mega Minion za Minions. Úplnu pohromu ti môže spôsobiť Giant + Graveyard, Barbarians + Zap, Royal Giant + hocičo, no tiež aj ak sa dostaneš na nulu s elixírom, pretože Lava Hound stojí až 7 elixírov – vtedy ťa môže súper napadnúť hoci aj so Skeleton Army.

 

Skúšal si už LavaLoon Deck? Aké zvyšné karty (okrem Lava Hound and Balloon) si použil aby si dosiahol veľa výhier?