King Tower Tornado activation

Ahoj. Dnes ti predstavím techniku King Tower Tornado activation, pri ktorej si môžeš aktivovať svoju King Tower (kráľovská vežička v strede) za pomoci karty Tornáda a súperovej jednotky.

Začnime ale od začiatku.

 

King Tower

King Tower je najdôležitejšia budova v hre – ak prídeš o ňu, prehral si celú hru. Jej úroveň je taká istá ako tvoj King Level. Budova sa nachádza v strede medzi dvoma vežičkami, jedno políčko od spodného okraja arény (to preto, aby si za ňu mohol umiestniť svoje jednotky).

King Tower spolu s Arena Towers (vežičky po ľavej a pravej strane) dostávajú iba 60% damage, ktorý spôsobujú kúzla a karta Miner.

 

King Tower neaktívna

Pokiaľ nie je vykonaný útok na King Tower, tak ostáva neaktívna. King Tower sa aktivuje automaticky ihneď ako prídeš o niektorú z bočných vežičiek.

To, že je King Tower neaktívna poznáš podľa toho, že na vežičke stojí kráľ, ktorý pred sebou nemá delo a neútočí na súperové jednotky. Keď sa budova aktivuje, kráľ sa ako keby prebudí, podskočí a vytiahne delo, ktorým atakuje súperové jednotky a tak pomáha v obrane.

Je preto dôležité, aby si nezasiahol súperovú King Tower skôr ako je to nevyhnutné. Pozor si treba dávať si hlavne pri kúzlach so splash damage – Fireball, Arrows, etc.

 

 

King Tower aktívny

Ak súperovi zničíš niektorú z vežičiek alebo zasiahneš jeho King Tower, tá sa aktivuje a bude sa podieľať na obrane všetkých vežičiek, čím hráč získava značnú výhodu pri obrane, hlavne ak všetky tri vežičky ešte stoja.

Ako už bolo spomínané, aktivovaná kráľovská vežička má oproti tej neaktivovanej kanón, ktorý na rozdiel od klasickej karty Cannon dokáže útočiť po pozemných aj vzdušných jednotkách.

Bolo by preto výhodné, aby si súpera nejakým spôsobom nalákal na to, aby ti svojou jednotkou alebo kúzlom vežičku aktivoval.

A práve toto je možné najjednoduchšie docieliť pomocou kúzla Tornado.
Tornado Spell

Karta Tornado je jedna z tých novších kariet a v hre bola predstavená 11. 11. 2016. Patrí medzi zriedkavé (rare) karty a je možné ju získať až v aréne 6 – Builder’s Workshop.

Od kedy je karta v hre, existuje veľmi veľa spôsobov jej využitia. Od ničenia drobných jednotiek (kedže tornádo spôsobuje damage), cez zoskupovanie súperových jednotiek dokopy a potom ich eliminovanie s Fireball, Rocket, Wizard, Executioner, Sparky, etc. až po presúvanie súperových jednotiek napr. z ľavej časti arény do pravej, ďalej od vežičiek alebo smerom ku kráľovskej vežičke.

Dalo by sa povedať, že King Tower je možné aktivovať ktoroukoľvek kartou ale to nie je pravda, pretože tornádo okrem toho, že ťahá jednotky do určitého bodu, spôsobuje aj damage a preto napr. Ice Spirit alebo Skeletons ju nedokážu aktivovať. Sú zničené skôr ako sa vobec dostanú ku King Tower.

 

Nasledujúce video prezentuje techniky, ako sa dá aktivovať King Tower pomocou Tornado a súperovho Hog Rider a Giant. Video vysvetľuje, kam a kedy treba Tornado pustiť, aby to bolo čo najefektívnejšie.

 

Toto video zase ukazuje ako aktivovať King Tower aj pomocou iných súperových jednotiek, nielen Hog Rider a Giant.

 

Používaš Tornado? Zvykneš si ním aktivovať svoju kráľovskú vežičku alebo ho skôr používaš na zgrupenie jednotiek a k tomu Executioniera?