Hog Rider Pig Push

Nazdar! Dnes ťa naučím jeden skvelý trik, ktorý sa volá Hog Rider Pig Push. Ide v ňom o to, že ak súper umiestni svoju obrannú budovu voči tvojmu Hog Riderovi, ten sa jej za určitých okolností dokáže vyhnúť a pokračovať v útoku priamo na vežičku.

Že neveríš? Tak čítaj ďalej!

 

Je Hog Rider tvoja obľúbená karta?

Ja osobne milujem túto kartu. Je to relatívne lacná karta a ak sa jej súper nevie vhodne brániť, spôsobí jeho vežičkám značný damage. Hog Rider útočí iba po budovách a preto je potrebné mať pripravené obranné jednotky – keď sa jeho útok skončí, súperové jednotky ktoré si poradili s Hog Riderom sa vydajú smerom k tvojim vežičkám.

Všimol si si
Že Hog Rider jazdí na prasati? A že to prasa je extrémne rýchle? 🙂 To je vlastne aj dôvod, prečo sa táto technika volá Hog Rider PIG Push.

Každý správny deck obsahuje aspon jednu budovu a každý skúsený hráč vie, že najlepšia a najlacnejšia obrana voči Hog Riderovi je Cannon. Ak si ho tvoj súper nechá vždy na Hoga, ten sa bohužial k jeho vežičke nedostane, pretože sa rozbehne priamo ku Cannon.

Ibaže by si spravil Hog Rider Pig Push.

 Ignoruj budovu v strede

Väčšina budov sa umiestňuje do arény medzi vežičky (do stredu), aby mohla chrániť cesty k obom vežiam. Napriek tomu sa ale budova nachádza vždy bližšie k jednej z veží, pretože počet políčok medzi vežičkami je presne 8 a budova 1 políčko zaberá.

Ak sa budova nachádza 4 políčka od niektorej z vežičiek, umiestnenie Hog Ridera čo najďalej od nej tak, aby preskakoval most popri kraji arény, môže spôsobiť, že Hog Rider budovu ignoruje a pojde priamo na vežičku. Táto technika ale nie je spoľahlivá, pretože občas funguje a občas nie.

Ak chceš dosiahnúť takzvaný Pig Push, musíš do prasaťa, na ktorom Hog sedí, štuchnúť. Docieliš to tak, že s kartou Hog Ridera zahráš okamžite inú kartu, najlepšie nejaké lacné jednotky (Skeletons, Goblins, Spear Goblins, etc.),  ktoré ako keby postrčia do Hog Ridera a ten bude ignorovať vežičku v strede. Jednoducho bude mimo jeho radaru.

 

Raz vidieť je lepšie ako 100 krát čítať

Pozri si nasledujúce video, ktoré ti túto techniku predstaví detailnejšie a demonštruje na rôznych príkladoch.

 

Ak si to pár krát vyskúšaš, zistíš, že je to veľmi jednoduchý, no účinný trik, vďaka ktorému rozdáš súperovým vežičkám stovky a stovky damage.

 

Ovládaš Hog Rider Pig Push? V akom decku ho používaš?