Hog Cycle Deck

Ahoj. Dnes ti predstavím deck, ktorého priemerný elixír je neuveriteľných iba 2.6! Je to veľmi jednoduchý, účinný no trošku ťažký na zvládnutie deck, ktorý si vyžaduje veľa veľa cviku, pretože karty v ňom sú veľmi jednoduché no perfektne do seba zapadajú, ak sú použité v správnom poradí a umiestnené na správne miesto v Aréne. Deck taktiež využíva vežičky na obranu voči súperovi.

Poďme sa naň pozrieť. Toto je Hog Cycle Deck:

 

Ako používať jednotlivé karty

Hog Rider: Celý tento deck je o tom, že neustále točíš karty, aby si sa dostal k Hog Rider a toho poslal na útok – je to tvoja hlavná útočná jednotka. Nikdy ho ale neposielaj samého, ale ho páruj s Ice Spirit, Ice Golemom, Skeletons alebo The Log (ak súper na svoju obranu používa Skeleton Army, Goblins, Goblin Gang, etc.). Úplne najlepšie je, ak ti vyjde elixír ešte na Fireball a ten pustíš na jednotku/budovu, ktorú tvoj súper použije na obranu a neskôr s ňou prejde do protiútoku.

Musketeer: Mal by slúžiť hlavne ako obranná jednotka, do útoku ho zapájaj iba vtedy, keď ti prežije v obrane – súper na teba pošle nejaké jednotky, ty sa budeš brániť so Skeletons + Cannon + Musketeer. Musketeer prežije, i keď len tak tak a pomaly pojde na súpera. Vtedy pred neho postav Hog Rider alebo Ice Golem, ktorý budú slúžiť ako mini tank a Musketeer vyčistí to, čo sa objaví na obranu voči nim.

Cannon: Tvoja obranná budova. Ak ti súper pošle Hog Rider, Canon ho zneškodní úplne v pohode. Všetky ostatné veľké tanky sa snaž udržať čo najdlhšie od Cannon, pretože táto budova je aj útočná a kým sa k nej tank dostane, môže mu spôsobiť rozsiahly damage.

The Log: Jedinná legendárka v decku, účinne ťa zbaví všetkého drobného ako Skeleton Army, Goblins, Goblin Gang, etc. Tiež poslúži aj na oddialenie súperovho tanku od Cannon, útok na viac jednotiek a spoľahlivo ťa zbaví doternej Princeznej. Vždy sa snaž The Log použiť tak, aby zasiahol aj vežičku – koniec koncov, The Log sa dá použiť aj ako dorážaš vežičiek ak sa súper dobre bráni.

Ice Golem: Táto dvojelixírová karta je jedna z najlepších kariet v Clash Royale pre jej všestranné využitie. Najväčší prínos má v obrane, potom v podpore a nakoniec aj v útoku. Používaj ju ako mini tank alebo na odlákanie súperov.

Skeletons: Táto najlacnejšia karta v hre má jediný účel – pozdržať súperové jednotky na chvíľku, kým si tvoja obrana spraví svoju prácu. Vlastne ešte jeden – v prípade, že súper používa na obranu voči tvojmu Hog Riderovi budovu (Cannon, Tombstone, etc.), možeš použiť Skeletons na takzvaný Hog Rider Pig Push – na moste pustíš Skeletons a potom medzi okraj a Skeletons pustíš Hog Ridera – Skeletons ho jemne vytlačia k okraju arény a on nepôjde útočiť na súperovú obrannú budovu ale pôjde priamo po vežičke. Chce to trochu cviku a naučíš sa skvelý trik.

Ice Spirit: Takisto ako aj Skeletons, je to najlacnejšia karta v hre a jej účel je rovnaký. Na rozdiel od Skeletons si dokáže ešte celkom slušne poradiť so Skeleton Army a Minions/Minion Horde, pretože im spôsobí splash damage a vezme polku života.

Fireball: Túto kartu by si mal používať hlavne v útoku. Zisti ako tvoj oponent používa svoje karty, nečakaj kým ich použie ale zareaguj skôr. Napríklad ty pošleš Hog Ridera + Ice Golem, súper na obranu použie Musketeer a Mega Minion – pošli im všetkým trom (aj vežičke) hrejivý pozdrav.

 Stratégia

Tento deck je veľmi lacný a jednotky v ňom použité sú dosť jednoduché. Ak ich ale použiješ správne, súper nebude mať šancu. V prvom rade sa proti súperovi bráň, používaj aj svoje vežicky a až keď sa útoku vyhneš, zosnovaj protiútok. Ak ti z obrany ostane Ice Golem, pošli za ním Hog Rider alebo Musketeer. Ak ti napr. ostane Musketeer, pošli pred ním Hog Rider/Ice Golem. Ak ti neostane nič 🙂 pošli Hog Rider (ten je tvoja hlavná útočná jednotka) a ak nemu pripoj jednotku tak, ako to opisujem vyššie.

 

Slabosť decku

Keď začneš používať tento deck, prehráš prvých 20, možno 30 hier za sebou. Ale nie, kecám. Po 3 prehráš si zahrešíš a deck vymeníš za iný. Ak by si ale predsa len vydržal, budeš mat pocit, že hocijaký iný deck, nech je akokoľvek náhodný, je lepší ako táto sračka. Znamená to jediné – ešte nevieš deck používať. Je fakt náročný na časovanie, umiestňovanie jednotiek a tiež na uvažovanie, aké jednotky má momentálne tvoj súper na ruke a čo môžeš od neho čakať.

Ak to ale s deckom nevzdáš a budeš cvičiť, naučíš sa ho ovládať. Vtedy zistíš, že problémové jednotky/decky pre tento deck sú: LavaLoon, Executioner + Tornado, Inferno Tower + Electro Wizard, Elite Barbarians, Royal Giant + Lightning a možno aj ďalšie. Nevravím, že sú to decky, nad ktorými sa nedá vyhrať, ale sú to také decky, ktoré preveria tvoju taktitu a zručnosť.

 

Tak ako? Vyskúšal si tento deck? Ja niekoľko krát, no zatiaľ sa mi nepodarilo sa ho naučiť a využiť 🙂