Golem Deck

Ako sa dnes máš? Ja vynikájúco, pretože mám pre teba skvelý Golem Deck! Ústrednou kartou tohto decku je mohutný tank Golem. Pomalé, ozrutné, kamenné monštrum, ktorého jediným cieľom sú budovy. Jeho smrť je sprevádzaná výbuchom a uvoľnením dvoch malých golemitov, ktorí pokračujú v misií Golemu – útok na budovy.

Deck vyzerá takto:

 

Ako používať jednotlivé karty

Golem: Je to najväčší tank v celej hre a to mu dovoľuje absorbovať obrovitánske množstvo damage. Zabitie golema sprevádza výbuch a preto by sa mal vtedy nachádzať už pri súperovej vežičke. Spolu s výbuchom sú uvoľnení dva menšie golemity, ktoré sú take mini tanky a tiež explodujú pri zničení. Golem stojí 8 elixírov, preto je veľmi nebezpečné použiť ho ako prvého. Súper to môže zneužiť, poslať rýchly útok a pripraviť ťa o vežičku. Lepšie je si spraviť prieskum jeho kariet, aby si vedel s čím máš do činenia.

Baby Dragon: Je to taký lietajúci mini tank so skvelým splash damage. Má obrovskú výhodu voči kartám ktoré obsahujú viac jednotiek (Barbarians, Skeleton Army, Minions, Minion Horde, etc.). Zraniteľný voči Mega Minion.

Mega Minion: Jedna z najlepších lietajúcich kariet v útoku ale aj obrane. Skvelo si poradí s Valkyrie, Knight, Musketeer, Wizard, Baby Dragon, Hog Rider, Bomber, etc. Pošli ho hneď za Golemom a keď si spraví svoju prácu v podpore, rozdá ešte vežičke damage v stovkách HP, kým tie budú útočiť na Golemitov.

Archers: Táto jednotka sa používa hlavne na obranu a podporu za tank. Ak sa dostane až k súperovým vežičkám, dokáže im spôsobiť nemalú škodu, ak sú tie zaneprázdnené, napríklad ničením Golemitov 🙂

The Log: Táto jednotka nie je ani tak určená pre Skeleton Army (na tú si nechaj Zap), skôr pre Tombstone (počkaj až Golem aspon raz udrie, potom pusti The Log – zničí zvyšok budovy a tiež štyroch Skeletons, čo odtiaľ vybehnú po zničení), Princess, Goblin Barrel, Goblin Gang, etc. Taktiež je vhodné ho použiť ak potrebuješ získať čas prípadne zaútočiť na viac jednotiek naraz. Dá sa použiť ako aj dorážač načatých vežičiek, ktorým spôsobí 100 a viac damage (záleží od úrovne). Ak The Log nemáš, môžes použiť Arrows.

Tombstone: Defenzívna jednotka. Použi ju proti Hog Rider, Elite Barbarians, Giant, Golem, etc.

Zap: Tu sa budem len opakovať, ale Zap nesmie chýbať v tvojom decku. Poradí si so Skeletons Army, načne Minion Horde tak, že vežička si s nimi poradí (ak sú sami), resetne damage pre Inferno Tower a Inferno Dragon, vybije Sparkyho, presmeruje útok súperovej vežičky – ak napr. nejakým nedopatrením vežička strieľa po tvojom Mega Minion namiesto Golemu/Golemitov, Zap to zmení.

Lightning: Táto jednotka ti pomôže hlavne vtedy, ak má súper Inferno Tower, ktorá je jeho hlavná defenzívna budova proti tvojmu Golemovi. Tiež si poradí s Three Musketeers, Wizard, Mega Minion, Witch, etc. Priestor na jej použitie sa objaví vždy vtedy, keď súper použie karty na obranu pred tvojím Golemom a tie sa nachádzajú blízko seba. Ak nič iné, Ligthning spôsobí aj značný damage v stovkách HP voči vežičke – skvelý na doklepnutie vežičky, keď čas neúprosne odbíja.
Stratégia

Ak dostaneš Golema hneď na ruku, tak si ho ušetri – zahraj radšej Archers (rozdeľ ich za hlavnou vežou) a počkaj, ako zareaguje tvoj súper. Taktiež nepoužívaj ešte Lightning – tvoj súper môže mať Three Musketeers a vtedy sa ti to hodí viac. Ak príde k tomu, že budeš chcieť použiť Golema, daj ho až za hlavnú vežičku – získaš tým čas, elixír a budeš môct pripojiť ďalšie jednotky k útoku. Ak je tvoja vežička už poriadne načatá a hrozí, že ti ju dá súper dole, môžeš Golema zahrať aj tak, že ho dáš vedľa načatej vežičky smerom k súperovi – ak by chcel použiť rýchly útok s Elite Barbarians alebo niečím iným, tie sa namotajú na Golema. Alebo zaútočí na druhú, nenačatú vežičku.

Podľa toho, čo na svoju obranu voči Golemovi vytiahne súper, zahraj Mega Minion, Baby Dragon, Archers, prípadne Zap alebo The Log. Úplne najlepšie je, ak sa ti podarí dosiahnuť útok s postupkou Golem, Baby Dragon, Archers, Mega Minion, Skeletons z Tombstone a nakoniec použiť Zap, The Log alebo Lightning na vyčistenie súpera.

Ak Golemu ostáva iba kúsok života a súper ho obkolesí so Skeleton Army, Goblin Gangom alebo Minion Horde, stačí počkať a výbuch tieto jednotky zničí. Ak by náhodou niečo ostalo, použi Zap.

Ak bude súper točit svoje karty a nedovolí ti použiť Golem (8 elixírov je fakt veľa), bráň sa a vyčkaj si na double Elixir.

 

Slabosť decku

Ako bolo spomenuté v stratégií, slabosť balíčka sa prejaví voči súperovi, ktorý točí svoje karty (Hog Cycle Deck) a nedovolí ti vydýchnuť a použiť Golema. Nemáš inú možnosť ako sa iba brániť a snažiť sa získať výhodu elixíru voči tvojmu súperovi. Keď sa tak stane, použi Golema a zostroj útok.

Veľký problém pre tento deck sú aj Inferno Tower a Inferno Dragon, pretože roztavia tvojho Golema v priebehu pár sekúnd. Ak súper niektorú z týchto kariet má, počítaj s ňou a priprav sa na ňu – predtým než pustíš Golema, použi Tombstone, ktorý bude generovať Skeletons a tí zamestnávať Inferno karty. Taktiež môžeš pred Golemom poslať Archers, Mega Minion, či pustiť na Inferno Tower The Log, aby skôr padol. Nezabúdaj na Zap, ktorý resetne damage Inferno karty.

 

Používaš Golema? Ako vyzerá tvoj Golem deck a aký úspech si s ním dosiahol?