Giant Graveyard Deck

Ahoj! Všimol som si, že v rôznych obmenách, je tieto dni obľúbený jeden špecifický deck, na ktorého vytvorenie je potrebná legendárka Graveyard.

Deck spočíva v tanku, na ktorý sa vežička a obranné jednotky zamerajú a v už spomínanom Graveyarde, ktorý sa zase zameria na vežičku a spôsobí jej čo najväčšie poškodenie.

Poďme teda na to, predstavujem ti Giant Graveyard Deck!

 

Ako používať jednotlivé karty

Giant: Úlohu spomínaného tanku z úvodu plní v tomto decku Giant. Teoreticky by to mohol byť aj Golem, ale ten stojí až 8 elixírov a jeho vypustenie by vážne ohrozilo obranu vežičky, na ktorú podporné jednotky nie sú stavané (Elite Barbarians + Zap by spravili svoje). Vždy svoj útok stavaj tak, že prvý ide Giant a za ním podporné jednotky – podľa toho, čo na svoju obranu vytiahne súper, použi Ice Wizard, Executioner alebo Mini P.E.K.K.A. Ak súper použije 2 karty na obranu, zareaguj s Fireball a snaž sa trafiť aj vežičku.

Graveyard: Bez tejto legendárky sa tento deck poskladať nedá. Táto karta má výhodu, že je možné ju použiť kdekoľvek v aréne. Vždy ju umiestňuj tak aby Skeletons, ktorí budú vychádzať zo zeme, šli iba na vežičku a nie na King Tower – zbytočne ju aktivuješ a budeš to mať potom ťažšie. Taktiež si Graveyard nechaj v zálohe ako prekvapko pre súpera a použi ho až vtedy, keď si budeš istý, že preň nemá obranné jednotky (Minions, Minion Horde, Wizard, etc.). Najlepší účinok dosiahneš až počas Double Elixir času, kedy si dokážes postaviť útok Giant, za ním Executioner a Ice Wizard prípadne aj Mini P.E.K.K.A. a v zálohe budeš mať pripravený Fireball a Zap.

Executioner: Táto karta by sa dala nahradiť aj Wizardom. Jej cieľ je zneškodniť Minions a Minion Horde, prípadne aj Skeleton Army, a nechať Giantovi čo najviac HP, aby sa vežička zamerala iba na neho a mohol si použiť Graveyard.

Mini P.E.K.K.A.: Toto je hlavne tank killer v prípade, že súper na teba vytiahne svoj tank. Dobre ale poslúži aj ako podpora, pretože ochráni tvojho Executionera a Ice Wizarda.

Skeleton Army: Táto jednotka je stále obľúbená u väčšiny hráčov aj keď každý používa Zap. Rád by som napísal, že použi Skeleton Army vtedy, keď si tvoj súper minie Zap na niečo iné, ale to je capina 🙂 Ak súper zbadá, že máš Skeleton Army, Zap si podrží. Každopádne, Skeleton Army je určená pre súperove tanky, Elite Barbarians a iné chuťovky, ktoré rázom strácajú svoj zmysel, ked ich obkolesí banda kostier. Aj napriek Zapu, ktorý každý hráč má, dokážu spraviť aký-taký damage kým sú “zapnuté” a keď sa súper zle trafí, nejaké tie kostičky ostanú.

Ice Wizard: Ďalšia legendárka v tomto balíčku, ale pre jeho úspech nie je potrebná. Jeho hlavnou úlohou je spomaliť jednotky, ktoré k tebe pošle súper, odstrániť množstevné jednotky ako Skarmy (Skeleton Army), či Minions, Minion Horde a po dobre vykonanej defenzíve prejsť do ofenzívy. Dal by sa nahradiť Wizardom, prípadne Electro Wizardom.

Fireball: Hádam nič ma nedokáže rozčúliť viac, ako ked  súper s Fireball odpráši 3 rôzne podporné jednotky naraz. Z toho istého dôvodu som začal Fireball používať v tankových deckoch aj ja. Účinný je aj voči Minion Horde alebo Elite Barbarians, ktoré dokážu zložiť vežičku v priebehu pár sekúnd.

Zap: Najlepšie kúzlo aké poznám, ktoré má nekonečne veľa využití. Vieš ním:

  • odrovnať Skeleton Army, Skeletons, Goblinov (všetkých), hocijaký klon (klon má 1 HP), etc.
  • skoro odrovnať Minion, Minion Horde, etc.
  • resetnúť zvyšujúci sa damage pre Inferno Tower a Inferno Dragon
  • vybiť Sparkyho náboj (znova potrebuje 5 sekúnd na nabitie)
  • presmerovať útok súperovej vežičky na inú jednotku
  • doraziť načaté jednotky
  • načať a na pol sekundy zastaviť súperové jednotky (napr. Elite Barbarians, Barbarians, etc.) a tým získať prevahu voči silnejšej jednotke

 Stratégia

Celý tento deck je o vytvorení postupnosti kariet, jednotiek, ktoré súper nebude môct zastaviť a spôsobia mu masívne škody na vežičke. Ako prvý musí ísť Giant – počkaj si na 10 elixírov a zahraj Gianta až pri King Tower – kým dojde k súperovej vežičke, mal by si získať dostatok času na to, aby si k nemu pridal podporné jednotky. Executionera daj priamo za neho, nenechávaj medzi nimi ani takú medzierku, ako ma Madonna medzi prednými zubami. Tretieho, pokiaľ to Elixír dovolí, daj Ice Wizarda alebo Mini P.E.K.K.A. – zahraj to podľa toho, čo na obranu vytiahne.

Počas prvých dvoch minút nebudeš mať dostatok elixíru na to, aby si do útoku poslal všetky svoje jednotky. Po Giantovi a Executionerovi zahraj teda Graveyeard a priprav si Fireball alebo Zap na dorážku. Prípadne môžes zahrať Mini P.E.K.K.A. + Graveyard a Fireball/Zap ako podpora. Slušný útok sa ti môže podariť aj s Executioner/Ice Wizard + Mini P.E.K.K.A.

Vždy vychádzaj z toho, čo ti ostane po obrane na svoje vežičky.

Ak sa stane, že situáciu nezvládneš a budeš takmer bez elixíru, použi Giant ako odlákadlo. Všetky súperové jednotky sa zamerajú naň a tvoje vežičky im zatial nadelia pár rán + získaš elixír a niečo zahráš, aby si odvrátil alebo aspoň zmiernil súperov útok. Vo veľmi krajnom prípade môžeš použiť aj Graveyard ako obrannú jednotku – tá by mala zamestnať súperové jednotky na dostatočný čas, aby tvoje vežičky zničili alebo aspoň slušne načali súperov útok.

 

Slabosť decku

Tak ako všetky tank decky, aj tento balíček je náchylný na neúspech, ak má súper Lightning. Na jeden krát ti vie odrovnať Ice Wizarda, Mini P.E.K.K.U. a tiež Executionera. Všetko závisí od úrovní kariet. Fireball a Rocket vedia tiež zničiť či načať tvoju podporu a súper sa potom voči Giant a Graveyard ubráni s obyčajnou Skeleton Army, prípade Minions či Minion Horde.

 

Ak máš to štastie, že sa Graveyard nachádza v tvojom balíku, ako ho používaš?